Resultat – Träningstävling Roller Derby Sverige 2021

Här kan du följa resultaten LIVE av årets Träningstävling där 11 rollerderbyföreningar gör upp i 6 rafflande grenar mellan den 19 april-17 maj 2021.

Eftersom de olika föreningarna ställer upp med olika antal deltagare så tilldelas placeringarna baserat på ett genomsnitt av resultatet i varje gren.

För frågor om tävlingen maila orebrorollerderby@gmail.com



Topplista Kondition
FöreningTotaltGenomsnittPlacering
Norrköping Roller Derby12145,188681
Dock City Rollers237,42162
Örebro Roller Derby162,14123
Gävle Roller Derby5294
Karlstad Roller Derby3685
Halmstad Roller Derby83,676
Umeå Roller Derby69,976
Bollnäs Roller Derby55,668
Helsingborg Roller Derby80,168
0010
0010

Topplista Squats
FöreningTotaltGenomsnittPlacering
Karlstad Roller Derby7861581
Örebro Roller Derby19001362
Dock City Rollers17611183
Norrköping Roller Derby1350974
Umeå Roller Derby830835
Bollnäs Roller Derby735746
Gävle Roller Derby210357
Helsingborg Roller Derby440328
Halmstad Roller Derby220199
0010
0010

Topplista Armhävningar
FöreningTotaltGenomsnittPlacering
Dock City Rollers1206811
Örebro Roller Derby922662
Norrköping Roller Derby677493
Umeå Roller Derby470474
Bollnäs Roller Derby422435
Karlstad Roller Derby171356
Gävle Roller Derby200347
Helsingborg Roller Derby240188
Halmstad Roller Derby3639
0010
0010

Topplista Sit-ups
FöreningTotaltGenomsnittPlacering
Örebro Roller Derby19341391
Dock City Rollers17351162
Karlstad Roller Derby412833
Norrköping Roller Derby1062764
Umeå Roller Derby615625
Bollnäs Roller Derby590596
Helsingborg Roller Derby550407
Gävle Roller Derby224388
Halmstad Roller Derby190169
0010
0010

Topplista Plankan
FöreningTotaltGenomsnittPlacering
Karlstad Roller Derby0.36.450.07.211
Dock City Rollers1.07.020.04.282
Umeå Roller Derby0.40.500.04.053
Gävle Roller Derby0.21.000.03.304
Örebro Roller Derby0.35.340.02.325
Bollnäs Roller Derby0.24.250.02.276
Norrköping Roller Derby0.12.070.00.527
Helsingborg Roller Derby0.06.000.00.268
Halmstad Roller Derby0.01.100.00.069
0.00.000.00.0010
0.00.000.00.0010

Topplista Steg
FöreningTotaltGenomsnittPlacering
Dock City Rollers443999296001
Karlstad Roller Derby139494278992
Örebro Roller Derby364991260713
Bollnäs Roller Derby252236252244
Norrköping Roller Derby255259182335
Gävle Roller Derby93933156566
Umeå Roller Derby143081143097
Helsingborg Roller Derby149367106708
Halmstad Roller Derby11241693689
0010
0010